Zamek Joannitów

Zamek Joanitów hotele w Polsce noclegi turystyka konferencje ŁagówZamek Joannitów jest główną atrakcją turystyczną Łagowa. Odrestaurowany stanowi obecnie zwarty kompleks o niezwykle stylowym charakterze. Szeroka klatka schodowa prowadzi wprost na pokryty szklanym dachem renesansowobarokowy dziedziniec , który jest sercem zamku. Wspaniale przystosowany, udekorowany obficie zielenią roślin służy obecnie jako sala balowa. Jest to miejsce jednocześnie piękne i funkcjonalne, a wpadające doń obficie światło powoduje, iż nawet w pochmurne czy mroźne dni jest tu przyjemnie jasno i ciepło. We wnętrzach zamku znajdują się urządzone ze smakiem pokoje hotelowe, sala rycerska służąca dysputom i spotkaniom oraz kawiarnia i restauracja. Warto również wdrapać się na szczyt zamkowej wieży, z której rozciąga się uroczy widok na miasteczko, jeziora i okoliczne lasy. Można stąd podziwiać niezwykłą różnorodność form bogatej roślinności kontrastującą z czerwieniami łagowskich dachów i szmaragdowymi taflami obu jezior. Wokół zamku rozpościera się piękny park z licznymi pomnikami przyrody.

Zamek Joanitów hotele w Polsce noclegi turystyka konferencje ŁagówZamek Joanitów hotele w Polsce noclegi turystyka konferencje ŁagówZamek Joanitów hotele w Polsce noclegi turystyka konferencje ŁagówZamek Joanitów hotele w Polsce noclegi turystyka konferencje Łagów
Zamek Joanitów hotele w Polsce noclegi turystyka konferencje ŁagówZamek Joanitów hotele w Polsce noclegi turystyka konferencje ŁagówZamek Joanitów hotele w Polsce noclegi turystyka konferencje ŁagówZamek Joanitów hotele w Polsce noclegi turystyka konferencje Łagów
 

Zamek Joanitów hotele w Polsce noclegi turystyka konferencje Łagów

KONFERENCJE
Zamek Joannitów posiada salę rycerską na 100 osób. Jej zabytkowy klimat z elementami renesansowymi powoduje, iż przyjemnie jest w niej posiedzieć, porozmawiać czy w szerszym gronie wymienić doświadczenia i uwagi. Ze względu na grubość zamkowych ścian może ona służyć bardziej polemicznym dyskusjom, bez kłopotliwego wydostawania się na zewnątrz ożywionych dźwięków.

 


RESTAURACJA
Zamek Joannitów dysponuje obszerną stylową salą restauracyjną wspaniałym, porośniętym zielenią, świetlistym dziedzińcem oraz kawiarnią urządzoną w gotyckim wnętrzu. Zaglądając do Menu odkrywamy, że już same nazwy potraw ze względu na ich pomysłowe nieco poetyckie określenia pobudzają apetyt i zachęcają do ich wybierania - choćby : "Rapier Joannitów", czy deser "Zaduma nad czekoladową baśnią". W restauracji Zamkowej panuje elegancja, ciepły i refleksyjny nastrój a wykwintnie przyrządzone potrawy smakują wyśmienicie.

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!